INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


SZKOŁY


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Sławy
Sławosza

23

lipiec

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31     

Kujawy na ludowo - koncert w WTZ

poniedziałek, 20.05.2024 10:17

            W piątek 17 maja gościliśmy w naszych Warsztatach grupę młodych muzyków z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, którzy dali dla naszych podopiecznych kameralny koncert oparty na legendach kujawskich. Wizyta ta była częścią projektu pn. „Kujawy na ludowo – opowiedziane na nowo” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska, który popularyzuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego lokalną kulturę ludową.

            Nasze Warsztaty znalazły się wśród 70 placówek w województwie, w których odbyły się spotkania z muzykami wykonującymi klasyczne aranżacje kujawskich melodii ludowych na skrzypcach, wiolonczeli i pianinie, a wszystko zostało ubogacone przerywnikami w postaci legend kujawskich.  Na koniec nasi uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie i zaśpiewać wspólnie z toruńskimi artystami ludową piosenkę „Czerwone jabłuszko”.

            Koncert, choć krótki, okazał się bardzo pouczający i dostarczył nam niesamowitych wrażeń muzycznych. Cieszymy się ogromnie i jesteśmy wdzięczni, że znaleźliśmy się w gronie wybranych w projekcie placówek na trasie koncertowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

 

Opracowanie:

Wioletta Wiśniewska

Informacje o artykule

Zredagował(a): wtz
Data powstania: 20.05.2024 10:17
Data ostatniej modyfikacji: 20.05.2024 10:40
Liczba wyświetleń: 57

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu