Janusza
Marii
21
listopad
Wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID-19
Obecnie trwają szczepienia osób z grupy „zero”, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personelu szpitali, pracowników domów pomocy społecznej, farmaceutów).
Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia dla osób, które skończyły 70 lat. Od 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia zarejestrowanych seniorów.
Zarejestrować się można :
- w punktach szczepień;
- przez internetowe konto pacjenta;
- przez dedykowaną infolinię 989 - jest to bezpłatna całodobowa infolinia
Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.
Można to zrobić samodzielnie lub przez osobę bliską, kogoś z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji ustala się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
Szczegółowe informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie
Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym oraz mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień), będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Miasto i Gminę Piotrków Kujawski.
W celu uzyskania dodatkowy informacji na temat transportu do punktu szczepień, prosimy o kontakt pod nr infolinii 54 2654180 wew. 21 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.
Punkty szczepień w Gminie Piotrków Kujawski:
KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIOTRKÓW KUJAWSKI
W związku z pojawieniem się zakażeń koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zwracam się do mieszkańców z prośbą o przestrzeganie zasad profilaktyki celem zapobiegania potencjalnemu zakażeniu, w szczególności:
Szczególnie proszę osoby w wieku powyżej 50 roku życia oraz wszelkie osoby, u których zdiagnozowane są inne schorzenia o zachowanie rozsądku i ograniczenie kontaktów ze skupiskami ludzi oraz w miarę możliwości ograniczenie opuszczania miejsca zamieszkania z uwagi na szczególną podatność na powikłania, a nawet utratę życia przy zakażeniu się koronawirusem.
Proszę również o rozwagę przy robieniu codziennych zakupów. Jak wynika z zapewnień władz centralnych oraz właścicieli sieci sklepowych, sklepy spożywcze, drogerie i apteki będą otwarte a towary są w systemie ciągłym do nich dostarczane.
W przypadku pytań lub spraw w których będzie konieczna pomoc lub informacja od Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski dostępny jest kontakt telefoniczny:
- w godzinach 7.30-15.30 nr telefonu 54 2654180
- całodobowo nr telefonu 530 376 167
Bardzo proszę mieszkańców Miasta i Gminy Piotrków Kujawski o bardzo poważne potraktowanie informacji i zaleceń do ochrony naszego życia i zdrowia.
Z wyrazami szacunku
oraz w wielkiej trosce o Państwa życie i zdrowie
Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski
Sławomir Henryk Bogucki
APEL
O OGRANICZENIE WIZYT W OŚRODKACH ZDROWIA ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE MIASTA I GMINY PIOTRKÓW KUJAWSKI
Prosimy o:
W sytuacjach wymagających wizyty u lekarza pacjenci zostaną umówieni na konkretną godzinę.
Numery kontaktowe do poszczególnych ośrodków zdrowia na terenie gminy:
tel. stacjonarny: 54 2654349
tel. komórkowy: 606713901
tel. stacjonarny: 54 2654011
tel. stacjonarny: 54 2810130
tel. komórkowy: 609 538 578
Dane do powyższej informacji uzyskane od właścicieli ośrodków zdrowia.
POMOC OSOBOM PRZEBYWAJĄCYM W KWARANTANNIE
Link do komunikatu dotyczącego pomocy osobom przebywającym w kwarantannie: https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/pomoc-osobom-w-kwarantannie
Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania
Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa.
Wszelkie informacje na temat aplikacji znajdą Państwo pod linkiem: http://www.radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k39/informacje/wiadomosci/106297,Aplikacja-Kwarantanna-domowa-ruszyl-proces-jej-udostepniania.html
KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY URZĘDU
Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim obsługuje interesantów codziennie w godzinach od 9.00 do 13.00.
Sprawy nie wymagające bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem prosimy załatwiać telefonicznie lub drogą e-mail.
Pracownicy udzielą przez telefon niezbędnych informacji dotyczących prowadzonych postępowań. Dokumentacje w miarę możliwości można przesłać drogą elektroniczną w postaci skanu.
Wpłaty różnego rodzaju mogą być dokonywane za pomocą bankowości elektronicznej.
Sekretariat Urzędu: tel. 54 2654 180 wew. 31
e-mail:piotrkowkujawski@samorzady.pl
Podatki 2654 180 wew. 20,
Odpady komunalne 54 2654 180 wew. 25
Budownictwo, geodezja, ochrona środowiska: 54 2654 180 wew. 14,
Ewidencja Działalności Gospodarczej 54 2654 180 wew. 22,
Ewidencja Ludności i Dowody Osobiste 542654 180 wew. 21,
Urząd Stanu Cywilnego 54 2654 180 wew. 26
Rachunek bankowy do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
BS Piotrków Kujawski 66 9551 0002 0000 0101 2000 0140
Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski przyjmuje interesantów pod numerami telefonów: 530 376 167 lub 54 2654 180 wew. 12.
Osobiście tylko w sytuacjach nie cierpiących zwłoki.
APEL
W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa
na terenie całego kraju oraz zagrożeniem wynikającym z możliwym
zarażeniem się chorobą, zwracamy się do Państwa z apelem
o unikanie osobistych wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.
Osoby, które muszą załatwić sprawy w Urzędzie, prosimy by robiły to
korespondencyjnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Prosimy o odpowiedzialne podejście do sprawy!
Informuję, że począwszy od dnia dzisiejszego tj. 13.03.2020 r. w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 targowisko w Piotrkowie Kujawskim będzie nieczynne do odwołania.
Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski
Sławomir Henryk Bogucki
Ważne informacje dla osób, które niedawno wróciły z obszarów wysokiego ryzyka lub podejrzewają, że miały kontakt z osobami zarażonymi.
Każdy, kto zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, powinien natychmiast powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
UWAGA: osoby podejrzewające zarażenie nie powinny zgłaszać się same do przychodni POZ ani iść do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich osób w poczekalni.
Osoby, które wróciły z podróży i nie zaobserwowały u siebie wyżej wymienionych objawów, przez kolejne 14 dni powinny obserwować swój stan zdrowia: codziennie mierzyć temperaturę ciała i zwrócić uwagę na ewentualne złe samopoczucie, kaszel, gorączkę czy bóle mięśniowe.
Jeśli po 2 tygodniach samoobserwacji nie wystąpiły objawy związane z zakażeniem koronawirusem, można zakończyć kontrolę. Jeśli wystąpiły - należy zawiadomić sanepid lub zgłosić się do oddziału.
W załącznikach:
1. Zalecenia i wytyczne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radziejowie,
2. Wytyczne Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w zakresie kryteriów i okoliczności skutkujących odmową wydania zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej lub imprezy niebędącej imprezą masową w warunkach niekorzystnego rozwoju sytuacji epidemiologicznej,
3. Wytyczne Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych,
4. Tryb postępowania w przypadku kwarantanny domowej,
5. Lista psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej gotowych udzielić bezpłatengo telefonicznego wsparcia psychologicznego w czasie kryzysu epidemiologicznego,
6. Odpowiedź Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy na pismo z dnia 20 marca 2020 r. - dotyczące zasad postępowania w razie kwarantanny domowej mieszkańców gospodarstwa rolnego.
E-skierowanie na szczepienie dla cudzoziemców - jak się zaszczepić przeciw COVID-19, jeśli nie masz numeru PESEL?
Bez względu na to, czy jesteś:
powinieneś/aś się zgłosić do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Jak lekarz ma wystawić skierowanie
Lekarz POZ ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu tożsamości, jakim posługuje się uprawniony obcokrajowiec. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty.
Nie zapomnij zabrać na szczepienie dokumentu tożsamości, którego dane podałeś/aś lekarzowi do wpisania. Pamiętaj, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.
Z wystawionym w systemie e-skierowaniem możesz zarejestrować się na szczepienie na jeden z dwóch sposobów:
Zredagował(a): | Admin |
---|---|
Data powstania: | 26.02.2013 14:15 |
Data ostatniej modyfikacji: | 13.12.2021 15:28 |
Liczba wyświetleń: | 33577 |