INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Boguty
Bogusza

24

luty

PWŚCPSN
1   1 2 3 4
2 5 6 7 8 9 10 11
3 12 13 14 15 16 17 18
4 19 20 21 22 23 24 25
5 26 27 28 29    

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Ireny Walczak

środa, 23.06.2021 00:13

Jest nam niezmiernie miło poinformować o 100 urodzinach mieszkanki Gminy Piotrków Kujawski.

Tak właśnie było 18 maja 2021 roku w Przewozie, gdzie obchodziła jubileusz swoich setnych urodzin Pani Irena Bronisława Walczak. W tym wyjątkowym dniu Jubilatce towarzyszyła rodzina, Samorządowe władze województwa kujawsko - pomorskiego reprezentowane przez członków zarządu Anetę Jędrzejewską i Sławomira Kopyścia, natomiast władze Piotrkowa Kujawskiego reprezentowali – burmistrz Sławomir Bogucki, przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Włodarski oraz Ks. Waldemar Kowal - proboszcz w Parafii Świętej Trójcy w Połajewie.

Irena Bronisława Walczak przyszła na świat 2 maja 1921 roku w Paulinie (województwo wielkopolskie) jako córka Stanisława i Stanisławy Sztubów. Wychowywała się wspólnie z 8 siostrami i 6 braćmi na prowadzonym przez rodziców gospodarstwie rolnym. Będąc dzieckiem straciła ojca, matce w prowadzeniu gospodarstwa pomagało starsze rodzeństwo. W rodzinnej miejscowości ukończyła szkołę podstawową.

Podczas drugiej wojny światowej przydzielono ją do prac przymusowych w pobliskim gospodarstwie rolnym w Rzepiskach (powiat radziejowski). W 1941 roku wyszła za mąż za Leona Walczaka, z którym po wojnie zamieszkała w Broniszewie (województwo wielkopolskie). Z czasem małżonkowie przeprowadzili się do Przewozu (powiat radziejowski), gdzie wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Wspólnie doczekali się 4 dzieci.

Przez lata pani Irena udzielała się w lokalnym kole gospodyń wiejskich i lubiła zajmować się ogrodem. Pod koniec lat osiemdziesiątych przeszła na emeryturę i zajęła się opieką nad wnukami. Jeden z nich, Mariusz do dziś prowadzi rodzinne gospodarstwo. Pani Irena nadal lubi je doglądać i spacerować po okolicy. Chętnie też ogląda filmy, seriale i programy informacyjne. Lubi wiedzieć co dzieje się w kraju i regionie. Jest bardzo towarzyską osobą, która do dziś cieszy się bardzo dobrą pamięcią.

W tej wyjątkowej uroczystości Pani Aneta Jędrzejewska w towarzystwie Pana Sławomira Kopyścia wręczyła medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, którzy ukończyli sto lat.

          Burmistrz Piotrkowa Kujawskiego Pan Sławomir Bogucki zwracając się do Szanownej Jubilatki powiedział, że setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć radości, ale i trudów z nim związanych, to czas wypełniony pracą i poświęceniem dla rodziny. Życzył Pani Irenie dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich.

Pan Burmistrz wręczył Dostojnej Jubilatce pamiątkowy grawer oraz bukiet kwiatów, do życzeń dołączył się również Przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Pan Arkadiusz Włodarski, który wraz z najlepszymi życzeniami podarował Jubilatce upominek.

          Dopełnieniem uroczystości jubileuszowej był  specjalnie na tę okazję przygotowany tort urodzinowy, a Jubilatka sama osobiście zdmuchnęła umieszczone na nim świeczki.

           Uczestnicy tej wzruszającej i niecodziennej uroczystości zaśpiewali Dostojnej Jubilatce „200 lat”. Dziękując, za wzruszające chwile spędzone z panią Ireną Walczak, składamy serdeczne życzenia zdrowia i Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia.

                                                                                                   Mirosław Czynsz

Fot. Mikołaj Kuras, Mirosław Czynsz

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 23.06.2021 00:13
Data ostatniej modyfikacji: 23.06.2021 00:32
Liczba wyświetleń: 990

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu