INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Boguty
Bogusza

24

luty

PWŚCPSN
1   1 2 3 4
2 5 6 7 8 9 10 11
3 12 13 14 15 16 17 18
4 19 20 21 22 23 24 25
5 26 27 28 29    

Wakacyjne wspomnienia

czwartek, 20.09.2018 14:15

Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Piotrkowie Kujawskim przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Piotrkowie Kujawskim w dniach 02.07-13.07.2018 roku zorganizowała wakacyjne zajęcia świetlicowe, które podzielone zostały na dwa turnusy. Z tej formy wypoczynku skorzystało około 50 dzieci.

Program wakacyjnych zajęć świetlicowych promował zdrowy styl życia, racjonalne i pożyteczne wykorzystanie czasu wolnego w aktywny i bezpieczny sposób. Celem wypoczynku było kształtowanie właściwych postaw społecznych, prawidłowego zachowania, kultury słowa, poszanowania przyrody, współpracy i współdziałania z innymi.
Angażując uczestników wakacyjnych zajęć świetlicowych zorganizowano zajęcia sportowe z Wakacyjną Spartakiadą, warsztaty plastyczno-techniczne podczas których dzieci tworzyły prace z masy solnej dekorowane techniką decoupage oraz wykonały w zespole papierowe akwarium. Dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Kujawskim, gdzie odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat: "Bez złości mamy więcej radości".
Największą atrakcją były wycieczki - do Lutomirska, Borysewa, Torunia i Konina.
W Lutomirsku koloniści zwiedzili wystawy ceramiki, poznali proces produkcji, uczestniczyli w samodzielnym zalewaniu form tworząc ceramiczne odlewy, dekorowali produkty ceramiczne, które zabrali do domu wraz z dyplomem "Małego Ceramika".
Ogromną radość sprawił dzieciom bezpośredni kontakt ze zwierzętami czyli pobyt w Zoo Safarii w Borysewie.
Wycieczka do Planetarium w Toruniu spopularyzowała wiedzę astronomiczną. Obejrzany przez dzieci seans pt."Cudowna Podróż" przedstawił Układ Słoneczny, bliższe poznanie Księżyca, Słońca, Marsa, Saturna, Jowisza. Pobyt w bazie kosmicznej na Marsie pokazał funkcjonowanie bazy i warunki panujące na planecie. Podróż po tym pięknym mieście zakończyła zabawa w Kinder Parku i obiad w restauracji "Pod Arkadami".

Seans filmowy pt."Uprowadzona księżniczka" w kinie Helios zawierał przesłanie o korzyściach płynących z asertywnej postawy, która – zwłaszcza w przypadku szczególnie łatwo ustępujących, onieśmielonych pociech – stanowić może cenną inspirację do stopniowej zmiany przyzwyczajeń i dążenia do osiągnięcia pewnej autonomii. W drodze powrotnej z Konina koloniści zjedli posiłek w restauracji McDonald's.
Letni wypoczynek dla dzieci w Piotrkowie Kujawskim organizowany jest od kilkunastu lat. Choć trwa tylko dwa tygodnie, daje możliwość uczestnikom spędzenia wakacji inaczej, niż przed komputerem lub telewizorem.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom za okazane serce oraz pomoc i wsparcie w przygotowaniu i zrealizowaniu programu Wakacyjnych zajęć świetlicowych 2018. Serdeczne podziękowania dla: Sławomira Henryka Boguckiego-Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Stanisława Kwiatkowskiego-Dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, Teresy i Jana Kowalskich-właścicieli NZOZ "Termed", Anny Pilarskiej-Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej, Joanny Lewandowskiej-Kołodziejskiej-Dyrektora Biblioteki i Ośrodka Kultury.
Wszystkim uczestnikom wakacyjnych zajęć świetlicowych, zarówno dzieciom jak i wychowawcom i wolontariuszom, serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału.

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 20.09.2018 14:15
Data ostatniej modyfikacji: 20.09.2018 14:15
Liczba wyświetleń: 1662

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu