INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


SZKOŁY


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza WCR Włocławek ZUS -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Komunikaty Poświęcone Pracy Służb Publicznych Pływalnia w Radziejowie System Informacji Przestrzennej Geoportal Powiatu Radziejowskiego Serwis Pogodowy IMGW Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Nadgoplański Park Tysiąclecia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Powiatu Radziejowskiego" Mój region w Europie PKP InterCity Mikroporady

Kalendarium

Adeli
Felicyty

23

listopad

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

Informacja dla pracodawców

środa, 07.09.2016 10:48

Informacja dla pracodawców ubiegających się o udzielenie pomocy de minimis w związku z dofinansowaniem kosztów kształcenia młodocianych pracowników

Podmioty uprawnione do otrzymania dofinansowania Zgodnie z art. 70b ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991r. O systemie oświaty(tj. Dz. U. z 2015 poz. 2156 ze zmianami), pracodawcom, którzy zawarli z młodocianymi pracownikami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia, jeżeli:

  1. pracodawca lub osoba prowadząca zakład w imieniu pracodawcy albo osoba zatrudniona u pracodawcy posiada kwalifikacje wymagane do prowadzenia przygotowania zawodowego młodocianych określone w przepisach w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania;

  2. młodociany pracownik ukończył naukę zawodu lub przyuczenie do wykonywania określonej pracy i zdał egzamin, zgodnie z przepisami, o których mowa w pkt 1.

    Wysokość kwoty dofinansowania

Wysokość kwoty dofinansowania kosztów kształcenia jednego młodocianego pracownika wynosi:

  1. w przypadku nauki zawodu – do 8081 zł przy okresie kształcenia wynoszącym 36 miesięcy; jeżeli okres kształcenia jest krótszy niż 36 miesięcy, kwotę dofinansowania wypłaca się w wysokości proporcjonalnej do okresu kształcenia;

  2. w przypadku przyuczenia do wykonywania określonej pracy – do 254 zł za każdy pełny miesiąc kształcenia.
    Kwoty dofinansowania powyżej określone, podlegają waloryzacji wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, jeżeli ten wskaźnik w roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym następuje wypłata dofinansowania, wynosi co najmniej 105%.

    W przypadku, jeżeli umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego została rozwiązana z przyczyn niezależnych od pracodawcy a młodociany pracownik podjął naukę zawodu na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego u innego pracodawcy – przysługującą kwotę dofinansowania dzieli się między wszystkich pracodawców, proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzonej przez nich nauki zawodu. Dofinansowanie nie przysługuje temu pracodawcy, z którym umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego została rozwiązana z winy pracodawcy. Dofinansowanie, o którym mowa w ust. 1 ustawy o systemie oświaty, stanowi pomoc de minimis udzielaną zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013r.

    Termin składania wniosku:

    Wniosek pracodawcy złożony w terminie 3 miesięcy od dnia zdania przez młodocianego pracownika egzaminu zgodnie z przepisami w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania.
    Załączniki do wniosku:

  1. Kopia umowy o pracę z młodocianym pracownikiem zawartej w celu przygotowania zawodowego.

  2. Kopia dyplomu lub świadectwa potwierdzającego zdanie egzaminu zawodowego przez młodocianego pracownika lub zaświadczenie potwierdzające zdanie tego egzaminu.

  3. Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji do prowadzenia kształcenia zawodowego młodocianych pracowników przez pracodawcę lub osobę prowadząca zakład w imieniu pracodawcy albo osobę zatrudnioną u pracodawcy (dyplom mistrzowski, świadectwa, uprawnienia pedagogiczne).

  4. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

  5. Kopie wszystkich zaświadczeń o pomocy de minimis, jakie otrzymał pracodawca w roku, w którym ubiega się o pomoc oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat, albo oświadczenie o wysokości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie, albo oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie.

  6. Świadectwo pracy młodocianego, jeżeli umowa o pracę została rozwiązana.

  7. Dokument(y) potwierdzających zatrudnienie u pracodawcy osoby prowadzącej przygotowanie zawodowe.

  8. Kopie dokumentów potwierdzających skrócenie okresu nauki zawodu – aneks(y) do umowy.

  9. Kopie dokumentów potwierdzających przedłużenie okresu nauki zawodu – aneks(y) do umowy.

  10. Świadectwo(a) pracy młodocianego z poprzedniego (poprzednich) zakładów pracy, jeżeli zaliczono okresy nauki zawodu u innych pracodawców.

  11. Druk informujący o procentowym udziale wspólników lub komplementariuszy w zyskach spółki.

  12. Inne dokumenty/informacje na prośbę organu. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do treści przedłożonych dokumentów/informacji, organ ma prawo prosić wnioskodawcę o dodatkowe dokumenty/informacje niezbędne do ich wyjaśnienia.

    Kopie dokumentów winny być uwierzytelnione przez pracodawcę i opatrzone klauzulą ,,potwierdzam za zgodność z oryginałem”, datą, pieczątką pracodawcy.

    Miejsce składania dokumentów

    Dokumenty wraz z załącznikami należy przesłać pocztą na adres:

    ZEAS w Piotrkowie Kujawskim

    ul. Włocławska 37

    88-230 Piotrków Kujawski

    lub złożyć osobiście w sekretariacie ZEAS.

    Organ przyznający dofinansowanie

    Dofinansowanie przyznaje Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, w drodze decyzji, po stwierdzeniu spełnienia warunków wynikających z art. 70b ust. 1 ustawy o systemie oświaty.

    Termin załatwienia sprawy

    Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego - załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej – nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

    Tryb odwoławczy

    Od wydanej decyzji służy prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Włocławku za pośrednictwem Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

    W załączeniu pliki do pobrania:

  1. Wniosek

  2. Oświadczenie o wysokości udzielonej pomocy de minimis.

  3. Oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy de minimis.

  4. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis

 

 

Załączniki

Typ Opis Data Dodał
załącznik wniosek de minimis 2016-09-07 10:54:35 Admin1
załącznik oświadczenie o wysokości udzielonej pomocy 2016-09-07 10:50:38 Admin1
załącznik oświadczenie o niedotrzymaniu pomocy de minimis 2016-09-07 10:51:57 Admin1
załącznik Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis 2016-09-07 10:55:56 Admin1

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 07.09.2016 10:48
Data ostatniej modyfikacji: 07.09.2016 10:59
Liczba wyświetleń: 1831

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Fundusz Dróg Samorządowych Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Ewidencja zbiorów i usług danych przestrzennych Mapa serwisu