INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Deklaracja dostępności


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza Wyszukiwarka książek online Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski System Informacji Przestrzennej Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Estery
Kiry

7

lipiec

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30 31

Finał projektu „Wyposażenie pracowni w WTZ w Nowej Wsi”

środa, 08.12.2021 10:16

         Rok 2021 był czasem dużych zmian w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi. Na terenie naszej placówki został w pełni  zrealizowany projekt pn. „Wyposażenie pracowni w WTZ w Nowej Wsi”, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” Obszar F – Remont, modernizacja Warsztatów Terapii Zajęciowej poprzez zakup doposażenia,  w większości finansowany ze środków PFRON. Siedem pracowni oraz kilka innych pomieszczeń zyskało nowe oblicze poprzez wymianę mebli, podłóg oraz  rolet. Kuchnię wyposażono w wysokiej jakości sprzęt AGD, a pracownia stolarska i ślusarska zyskały profesjonalne maszyny do obróbki drewna i metalu. Zakupiono także sprzęt ogrodniczy do pielęgnacji terenu zielonego wokół placówki. W gabinecie rehabilitacji pojawiły się dodatkowe urządzenia do terapii fizycznej.

          Doposażenie jednostki ma szczególne znaczenie dla realizacji przez Warsztaty zadań związanych z prowadzoną tu rehabilitacją zawodową a także ułatwia nabywanie osobom niepełnosprawnym umiejętności przydatnych w codziennym funkcjonowaniu w środowisku domowym i usamodzielnianiu się podopiecznych.

      Ogólna suma projektu wyniosła 200 000,00 zł. Warunkiem udziału w projekcie było zagwarantowanie wkładu własnego przez jednostkę samorządu, na terenie którego działają Warsztaty. Władze Miasta i Gminy Piotrków Kujawski z panem Burmistrzem Sławomirem Henrykiem Boguckim na czele, zauważyły potrzebę odnowienia wizerunku placówki i zaangażowały się w realizację projektu. Z budżetu samorządowego wyłożono wymaganą kwotę 40 000,00 zł. Dzięki temu w znaczący sposób podniósł się komfort pobytu i codziennej pracy w Warsztatach, zarówno podopiecznych jak i pracowników, za co cała społeczność naszej placówki bardzo dziękuje.

 

Opracowanie:

Wioletta Wiśniewska

Informacje o artykule

Zredagował(a): wtz
Data powstania: 08.12.2021 10:16
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 146

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Zarządzanie kryzysowe Inwestycje Projekty europejskie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Nagrania Obrad Sesji Rady Miejskiej Mapa serwisu