INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Erazma
Marianny

2

czerwiec

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30      

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Piotrków Kujawski!

poniedziałek, 23.03.2020 19:30

W tym trudnym okresie naszego życia związanym z rozprzestrzeniania się zarażeń koronawirusem zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby zachować szczególne środki ostrożności w codziennym życiu a w szczególności stosować się do zaleceń zawartych we wszelkich komunikatach oraz szczególnych trybów postępowania w przypadku zaistniałego zagrożenia.

Szczególną prośbę kieruję do osób powracających z zagranicy i ich rodzin o profilaktyczne zgłaszanie powrotu do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radziejowie tel. 693 – 073 – 201 i zastosowanie się do otrzymanych zaleceń. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji pod kątem zabezpieczenia własnego zdrowia, własnych rodzin i całego naszego społeczeństwa. Prośba ta kierowana jest do Nas wszystkich, ponieważ tylko nasze wspólne, odpowiedzialne działania w końcowym rozrachunku mogą uchronić nasze społeczeństwo od tragedii. Proszę mieć świadomość Drodzy Państwo, że stoimy u progu realnego zagrożenia, które bez współdziałania całego społeczeństwa może być nie do uniknięcia. Proszę was wszystkich, a w szczególności osoby starsze o unikanie niekoniecznego wychodzenia z domów, a jeżeli jednak jest to nieuniknione to proszę wystrzegać się wszelkich zgromadzeń. Prośbę tą kieruję przede wszystkich do osób starszych i osób z rozpoznanymi schorzeniami, ponieważ te osoby sa najbardziej podatne na powikłania chorobowe związane z wystąpieniem koronawirusa. Proszę także wszystkich, którym zalecana jest 14 – dniowa kwarantanna o jej przestrzeganie dla dobra własnego i całego społeczeństwa.

Informuję Państwa, że na chwilę obecną nie ma informacji by sklepy spożywcze będą pozamykane, otwarte będą też apteki i drogerie. Towar do tych sklepów jest sukcesywnie dostarczany. Informuję także, że w sklepach na terenie Piotrkowa Kujawskiego sprzedawane są jednorazowe maski ochronne. Jak wynika z ustaleń w witrynach sklepów, w których są one dostępne powinny być pisemne informacje o takiej sprzedaży.

Proszę Was Drodzy Mieszkańcy o zachowanie spokoju i rozwagi w zaistniałej sytuacji, ponieważ nerwowość i panika nie służy realnym sposobom opanowania tego zagrożenia. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, bardzo zależy mi by społeczeństwo Naszej gminy bez szwanku przetrwało czas epidemii.

Poniżej zamieszczam komunikat oraz instrukcje z trybem postępowania w przypadku kwarantanny domowej. Proszę o stosowanie się do poniższych zaleceń. Proszę tym bardziej, że do chwili obecnej na terenie Naszej Gminy nie odnotowano żadnej osoby zakażonej koranowirusem i niech tak zostanie do ostatniego dnia trwania pandemii. Zależy to jednak od nas wszystkich od naszej wspólnej odpowiedzialności, o którą wszystkich proszę.

                                                           Burmistrz Miasta Gminy Piotrków Kujawski

                                                                 Sławomir Henryk Bogucki

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 23.03.2020 19:30
Data ostatniej modyfikacji: 23.03.2020 19:33
Liczba wyświetleń: 188

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu