INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Ariadny
Jarosława

7

czerwiec

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30      

jak feniks z popiołu

piątek, 14.06.2019 12:04

warsztaty z filcowania i asertywności w profilaktyce wypalenia nie tylko zawodowego

Jak często odczuwasz niewytłumaczalne zmęczenie? Jak często myślisz: „z niczym już sobie nie radzę, nic mi się nie chce, nie wyrabiam się z pracą…” A czy pamiętasz jeszcze, co tak naprawdę sprawia Ci radość?

Osoby, które chcą odreagować codzienne stresy i negatywne emocje, zatrzymać gonitwę myśli, zregenerować swoje siły, zatroszczyć się o siebie i miło spędzić czas – Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza w sobotę, 22 czerwca na WARSZTATY Z FILCOWANIA I ASERTYWNOŚCI w Trojaczku, w gminie Piotrków Kujawski.

Warsztaty filcowania, to coś dla tych, którzy chcą nauczyć się robić filcowe obrazki oraz aplikacje. Praca z owczą wełną i samodzielne jej zmienianie w trójwymiarową formę, daje nieograniczone możliwości:  wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne. Filcowanie– to stare, piękne rękodzieło – dziś już nieco zapomniane.

Celem warsztatu „JAK FENIKS Z POPIOŁU” jest rozwój potencjału twórczego jego uczestników i rozbudzenie ich kreatywności. To również czas na ekspresję, radość z tworzenia i dobrą zabawę. W tworzonych pracach, uczestnicy będą mieli okazję na wyrażenie swojej indywidualności i emocji. Ta technika rękodzielnicza nie wymaga przygotowania artystycznego ani długiej praktyki – jest sztuką płynącą z serca i umysłu. A taka sztuka jest cudownym zaklęciem – jak czarodziejska fujarka potrafi nas od złego uwolnić.

 

Program warsztatów z filcowania i asertywności łączy w sobie elementy wykładu i pracy warsztatowej. Został tak opracowany, aby dostarczyć  wiedzy na temat tego, czym jest stres i wypalenie zawodowe (i nie tylko zawodowe) oraz jak im zapobiegać i minimalizować.

Dodatkowe atrakcje to:

 • możliwość przyjemnego spędzenia czasu z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu pól, lasów kujawskiej wsi,
 • kujawski, wiejski obiadek na świeżym powietrzu, w wykonaniu męskich kucharzy,
 • możliwość upieczenia kiełbasek w murowanym grillu,
 • spacer po okolicznych lasach, polach, łąkach,
  • i inne atrakcje – niespodzianki.

  Naszą ofertę kierujemy w szczególności do osób, które zawodowo lub w ramach rodzinnej sytuacji opiekują się osobami starszymi, niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi oraz dziećmi, terapeutów zajęciowych, pracowników socjalnych, lokalnych aktywistów, członków NGO-sów i każdego, kto chciałby „wreszcie odpocząć”

   

  PROGRAM WARSZTATÓW

  • wprowadzenie do problematyki wypalenia zawodowego – przyczyny i skutki syndromu wypalenia
  • rozwój pasji i zainteresowań jako ważny element własnych działań w perspektywie samopomocy chroniącej przed wypaleniem zawodowym i nie tylko zawodowym
  • prezentacja i omówienie techniki filcowania na sucho
  • zajęcia praktycznie z filcowania:

  - zapoznanie z nażęciami i materiałami do filcowania

  - samodzielne wykonywanie prac przy wsparciu trenerki

  • rozmowy asertywne przy filcowaniu – jak odmówić, kiedy prosić, czy zawsze, wszystko muszę robić sama/sam?
  • Podsumowanie spotkania i rozdanie zaświadczeń potwierdzających udział w warsztatach.

  Zajęcia zakończone zostaną wspólnym wiejskim obiadkiem męskiej kuchni.

   

  Wszystkie materiały potrzebne do wykonania prac rękodzielniczych zapewnia organizator i są  one wliczone w koszty warsztatu. Uczestnicy otrzymają również materiały szkoleniowe obejmujące tematykę wypalenia zawodowego oraz praktyczne wskazówki i wzory z filcowania. Wykonane i ozdobione prace są własnością uczestników zajęć.

   

  Warsztaty prowadzi Hanna BRZUSZCZAK – socjolożka, specjalistka pracy socjalnej, posiadająca wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy pracownika socjalnego, wykładowczyni z zakresu superwizji pracy socjalnej, a także zagadnień związanych ze stresem i wypaleniem zawodowym. Od 5 lat  rozwija swoje artystyczne i rękodzielnicze zainteresowania, w tym filcowanie różnymi technikami. Prowadzi zajęcia aktywnego spędzania wolnego czasu dla różnych grup wiekowych.

   

  Termin: sobota, 22 czerwca 2019. Warsztaty trwać będą 4 godziny: od 10.00 do 14.00. Po nich – wiejski, kujawski obiadek, możliwość zwiedzania okolicy lub pieczenia kiełbasek.

  Miejsce: siedziba Stowarzyszenia CHWYTAJ DZIEŃ – wieś Trojaczek w gminie Piotrków Kujawski.

  Koszt: 200,00 zł od osoby.

   

  Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc – o przyjęciu na zajęcia decydować będzie kolejność zgłoszeń.

  Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztaty jest dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 40% wartości zamówienia, najpóźniej do 17 czerwca 2019 roku. Organizator zastrzega sobie prawo do zatrzymania kwoty zaliczki za warsztaty w przypadku rezygnacji z zajęć Uczestnika na 4 dni przed terminem zajęć warsztatowych. W przypadku konieczności wystawienia rachunku dla firmy, instytucji lub organizacji – prosimy o wcześniejszą informację.

  Organizator zastrzega możliwość odwołania warsztatów z uwagi na małą ilość zainteresowanych – w takim przypadku nastąpi zwrot wpłaconej zaliczki - ewentualnie zmiany terminu realizacji warsztatów.

   

  Zgłoszenia kierować na adres e-mailowy: chwytajdzien@protonmail.com 

  Bliższe informacje pod nr tel.: 693 518 219

   

  Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach „JAK FENIKS Z POPIOŁU” – w wiejskich klimatach strefy obszaru chronionego jeziora Głuszyńskiego.

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 14.06.2019 12:04
Data ostatniej modyfikacji: 14.06.2019 12:10
Liczba wyświetleń: 271

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu