INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Anieli
Kasrota

28

marzec

PWŚCPSN
1      1
2 2 3 4 5 6 7 8
3 9 10 11 12 13 14 15
4 16 17 18 19 20 21 22
5 23 24 25 26 27 28 29
6 30 31      

JAK TO JEST ZROBIONE? – międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze

piątek, 14.06.2019 11:28

Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza na pierwsze zajęcia warsztatowe, realizowane w ramach projektu „NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK – międzypokoleniowa integracja”,  pn. „JAK TO JEST ZROBIONE”.

W ramach zaplanowanych zajęć warsztatowych przewidziane jest wykonywanie różnorodnych prac rękodzielniczych, zarówno tych znanych starszemu pokoleniu, jak i tych, którymi zainteresowane jest młodsze pokolenie. Wszystkich na pewno zainteresuje zapomniana już nieco technika filcowania., czy też dekupaż na tkaninach. W zaplanowanych rodzajach technik rękodzielniczych, każdy z uczestników z pewnością znajdzie coś, co go żywo zainteresuje.

Warsztaty mają na celu międzypokoleniową wymianę doświadczeń – starsze pokolenie będzie mogło przekazać młodszemu swoją wiedzę o tym, jak się robiło np. na drutach czy szydełku, jak się wyszywało i haftowało. Młodzież będzie mogła pokazać starszemu pokoleniu, co i jak ozdabia się dzisiaj.

Warsztaty prowadzone będą przez dwóch artystów z zakresu rękodzieła. Dodatkową atrakcją warsztatów będzie możliwość kontaktu i zabawy ze zwierzętami – końmi, alpaką, psami, kotami, oraz miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie uczestników warsztatów.

Wszystkie materiały do wykonywania prac zapewnione są przez organizatora warsztatów, a wykonane w trakcie warsztatów prace, są własnością jego wykonawców.

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 23 czerwca 2019 roku

w Ośrodku Terapeutyczno -  Wypoczynkowym „Ranczo u Lucy” w Przewozie,

w godzinach od 14.30 do 17.30.

 

Do udziału w warsztatach zapraszamy mieszkańców naszego powiatu radziejowskiego w dwóch grupach wiekowych:  

osoby po 60 roku życia oraz dzieci i młodzież w wieku od 8 do 21 lat.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach należy kierować na adres e-mailowy: chwytajdzien@protonmail.com do dnia 19 czerwca 2019. Ilość miejsc jest ograniczona, w związku z czym o udziale w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Bliższe szczegóły pod nr. tel. 693 518 219.

Warsztaty „JAK TO JEST ZROBIONE – międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze” realizowane są w ramach projektu  „NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK – międzypokoleniowa integracja”, kierowanego  do seniorów oraz dzieci i młodzieży – mieszkańców powiatu radziejowskiego, w ramach wykonywania zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2019 roku, dotyczących działalności na rzecz  osób w wieku emerytalnym, o których mowa w art. 16 ust. 1 i 6 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

Serdecznie zapraszamy seniorów, dzieci i młodzież – mieszkańców naszego powiatu do udziału w pierwszych tego typu – międzypokoleniowych warsztatach!

Zarząd Stowarzyszenia CHWYTAJ DZIEŃ

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Samorządu

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 14.06.2019 11:28
Data ostatniej modyfikacji: 14.06.2019 11:56
Liczba wyświetleń: 207

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu