INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Ferdynanda
Gryzeldy

30

maj

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30 31

NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK – międzypokoleniowa integracja

środa, 15.05.2019 10:23

W ramach wykonywania zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2019 roku, dotyczących działalności na rzecz  osób w wieku emerytalnym, o których mowa w art. 16 ust. 1 i 6 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ jest organizatorem cyklu międzypokoleniowych spotkań integracyjnych dla seniorów oraz dzieci i młodzieży – mieszkańców powiatu radziejowskiego.

Realizowane zadanie publiczne przewiduje przeprowadzenie cyklu międzypokoleniowych zajęć w formie zajęć warsztatowych, spotkań, plenerów, zajęć rekreacyjno-ruchowych pn. „NASZA MAŁA OJCZYZNA”, „WYGINAM CIAŁO ŚMIAŁO”, „JAK TO JEST ZROBIONE”, „JEM CO WIEM”, w trakcie których te dwa pokolenia będą mogły przekazywać sobie nawzajem swoje doświadczenia życiowe, swoją wiedzę i umiejętności. Planowane zajęcia mają m.in. umożliwić młodemu pokoleniu poznanie historii swojej małej ojczyzny, jej tradycji i kultury w „żywym przekazie”. Ideą spotkań jest zbliżenie międzypokoleniowe i ukazanie, że oba pokolenia mają sobie nawzajem bardzo wiele do zaoferowania.

Zadanie kierowane jest do uczestników różnych placówek opieki senioralnej i młodzieżowej, szczególnie jednak zapraszamy do udziału tych naszych mieszkańców, którzy z takich form społecznej aktywności dotychczas nie korzystali i nie korzystają.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest już na czerwiec 2019 roku. Następne – w kolejnych miesiącach.

Dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie CHWYTAJ DZIEŃ funduszy ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego – udział w projekcie jest dla jego uczestników całkowicie bezpłatny.

Zachęcamy więc i zapraszamy do uczestnictwa w realizowanym  przez naszą organizację projekcie „NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK – międzypokoleniowa integracja”

                Bliższe informacje pod numerem tel.: 693 518 219. Zgłoszenia i zapytania kierować należy na adres e-mailowy: chwytajdzien@protonmail.com

                Prosimy również o uważne i systematyczne śledzenie stron internetowych Urzędu Gminy i Stowarzyszenia CHWYTAJ DZIEŃ, gdzie zamieszczane będą na bieżąco wszystkie informacje dotyczące realizowanego projektu.

Zarząd Stowarzyszenia CHWYTAJ DZIEŃ

 Zadanie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 15.05.2019 10:23
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 257

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu