INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Łucji
Witolda

25

czerwiec

PWŚCPSN
1     1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30

„Z KONIEM I ALPAKĄ DO WIĘKSZEJ SPRAWNOŚCI”

środa, 26.09.2018 13:45

Stowarzyszenie Chwytaj Dzień realizuje projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 5000zł.

 

 W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK oraz Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica młoda organizacja z miejscowości Trojaczek w gminie Piotrków Kujawski, zdobyła I miejsce w naszym województwie za pomysł i innowacyjność. Członek Stowarzyszenie Chwytaj Dzień, a zarazem autorka projektu- Barbara Roskosz-Pietrzak podkreśliła i uzasadniała wybór tych innowacyjnych i alternatywnych form terapii w projekcie : „Chcemy , by terapeutyczna moc „wytrwałego” konia i „czułej” alpaki dała beneficjentom naszego projektu nową motywację do zmiany ich stosunku do dotychczasowego życia i silę do powrotu na łono społeczeństwa”.

Projekt został napisany z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz ich rodzinach, które borykają się z wieloma problemami życia codziennego. Pomysł na zajęcia terapeutyczne zrodził się właśnie z analizy tychże problemów wskazanych i podkreślanych również w analizie SWOT Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych MiG Piotrkowa Kujawskiego na lata 2018-2027. Niedostateczna ilość różnorodnych instytucji funkcjonujących w sferze niepełnosprawności, niedostateczna infrastruktura komunikacji publicznej , duże odległości z miejsc zamieszkania do placówek świadczących usługi rehabilitacyjne oraz wysokie koszty, które wiążą się z rehabilitacją uniemożliwiają tej grupie społecznej korzystania ze stałych i różnorodnych form terapii.

Dzięki realizacji tego projektu 30- osobowa grupa niepełnosprawnych z terenu Powiatu Radziejowskiego będzie mogła korzystać z bezpłatnych zajęć hipoterapii i alpakoterapii w Ośrodku Terapeutyczno –Wypoczynkowym „Ranczo u Lucy”.

Należy również podkreślić wsparcie i zaangażowanie Starostwa Powiatu Radziejowskiego, a także Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim w realizację tego projektu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Stowarzyszeniu Chwytaj Dzień!

„Wyrażam zgodę na zamieszczanie zdjęć i informacji o projekcie w dowolnej formie, w prasie, radiu, telewizji, Internecie oraz innych publikacjach”.

Tekst : Wiktoria Gańczewska

 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin1
Data powstania: 26.09.2018 13:45
Data ostatniej modyfikacji: 26.09.2018 17:03
Liczba wyświetleń: 254

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Podatki i opłaty lokalne Druki do pobrania Mapa serwisu