INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Alfreny
Rufina

19

lipiec

PWŚCPSN
1      1
2 2 3 4 5 6 7 8
3 9 10 11 12 13 14 15
4 16 17 18 19 20 21 22
5 23 24 25 26 27 28 29
6 30 31      

WAKACYJNE ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE 2017

wtorek, 25.07.2017 08:02

Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek i zregenerowanie sił po trudach szkolnych zmagań.

Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza oraz Zespół Szkół i Placówek w Piotrkowie Kujawskim wychodzi naprzeciw oczekiwaniu uczniów i ich rodziców. Nie zamyka swoich podwojów z chwilą ostatniego dzwonka roku szkolnego, a zamienia się w miejsce, gdzie dzieci mogą spędzić atrakcyjnie wolny czas. „Żyj zdrowo - baw się kolorowo” - to hasło przewodnie wakacyjnych zajęć świetlicowych. Z tej formy wypoczynku skorzystało 63 dzieci, podzielonych na dwa turnusy:

03.07.- 07.07.2017r. oraz 10.07. - 14.07.2017r.

Program wakacyjnych zajęć świetlicowych promował zdrowy styl życia, poprzez realizację zajęć, które poszerzały wiedzę dzieci o otaczającym świecie, uczyły różnych form bezpiecznego i twórczego spędzania czasu wolnego oraz przybliżyły atrakcje turystyczne.

W każdym z turnusów odbyły się wycieczki do Konina i Grudziądza.

Wśród wielu atrakcji Konińskiego Centrum Edukacji i Rozrywki wycieczkowicze zwiedzili z przewodnikiem Park Makiet Mikroskala, przedstawiających wydarzenia historyczne, zjawiska przyrodnicze i sceny filmowe, obejrzeli pracownię i poznali techniki modelarskie oraz uczestniczyli w warsztatach polegających na sklejaniu dowolnych figurek z drewnianych sześcianów. Niesamowite wrażenia i emocje towarzyszyły dzieciom podczas seansu filmowego w Kinie 6D.

W Grudziądzu dzieci spotkały się z kowbojami, traperami i poszukiwaczami złota oraz poznały życie na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Podczas pobytu w Miasteczku Westernowym wielu niezapomnianych przeżyć dostarczyły uczestnikom wycieczki : wizyta w Amfiteatrze i pokazy Western Show, a w nich największe przygody Lucky Luka i mami Dalton oraz jej niesfornych synalków, zwiedzanie Kopalni Złota a także poznanie tajników przesiewania i płukania złota, przejazd zadaszonym pociągiem Cansas City Express, na strzelnicy sprawdzanie umiejętności strzeleckich oraz zabawy i konkursy z Daltonami, a szczególnie nauka tańca country. Ogromną radość sprawił dzieciom pobyt w świecie zwierząt – bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami w ZOO, Mega-Owady i Safari ze zwierzętami nie występującymi w Polsce, zwiedzanie Parku Jurajskiego – spotkanie z dinozaurami, które oddychają, poruszają się, wydają dźwięki i nie tylko, pobyt w świecie Morskich Stworzeń oraz zwiedzanie Magicznej Krainy Bajek, Baśni i Legend – spotkanie z ulubionymi bohaterami bajek w swoich domkach.

W ramach wakacyjnych zajęć świetlicowych dzieci odwiedziły piotrkowską bibliotekę, gdzie dowiedziały się o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Tego dnia uczestnicy zajęć zajadali się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowo– warzywnymi szaszłykami oraz brały udział w przygotowanych przez panie bibliotekarki quizach i zabawach.

Ogromne powodzenie miały również zajęcia zorganizowane w szkole: m.in. Wakacyjna Spartakiada, turniej wiedzy o zdrowiu pt.”Moje życie – moje zdrowie”, warsztaty plastyczno- techniczne o tematyce wakacyjnej oraz zajęcia sportowo- rekreacyjne.

Wakacyjne zajęcia świetlicowe cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Coraz liczniejsza frekwencja świadczy o zasadności organizowania tej formy wypoczynku.

Organizatorzy wakacyjnych zajęć świetlicowych składają serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom za okazane serce oraz udzieloną pomoc i wsparcie:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski - Sławomirowi Boguckiemu,  Radnym Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim, Członkom Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Kujawskim, NZOZ „Termed” w Piotrkowie Kujawskim – Teresie i Janowi Kowalskim, Dyrektorowi Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Piotrkowie Kujawskim – Stanisławowi Kwiatkowskiemu, Dyrektorowi Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim -  Joannie Lewandowskiej-Kołodziejskiej.
                                                                                    Opracowano:

                                                        Iwona Siutkowska, Wioleta Mańkowska, Anna Pilarska

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 25.07.2017 08:02
Data ostatniej modyfikacji: 25.07.2017 08:13
Liczba wyświetleń: 519

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Druki do pobrania Mapa serwisu