INFORMATOR


URZĄD MIASTA I GMINY


GALERIA


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


SZKOŁY


WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ


Informacje dla Wyborców


Linki

Biuletyn Informacji Publicznej Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski Powiat Radziejowski Państwowa Komisja Wyborcza System Informacji Przestrzennej Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie Koenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie Serwis Pogodowy IMGW Geoportal Powiatu Radziejowskiego Nadgoplański Park Tysiąclecia Archiwalna strona Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Mój region w Europie Pływalnia w Radziejowie Aplikacja Mobilna Poznajcie Kujawy Mikroporady WKU Włocławek PKP InterCity

Kalendarium

Amielii
Idalii

15

listopad

PWŚCPSN
1   1 2 3 4
2 5 6 7 8 9 10 11
3 12 13 14 15 16 17 18
4 19 20 21 22 23 24 25
5 26 27 28 29 30   

PRZY WIGILIJNYM STOLE W RODZINNYM GRONIE

czwartek, 29.12.2016 13:59

Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, spotkań wigilijnych, podziękowań i składania sobie życzeń.

      Dla społeczności piotrkowskiej świetlicy opiekuńczo – wychowawczej spotkanie wigilijne jest najbardziej uroczystym i wzruszającym momentem roku. Wydarzenie to w dniu 20 grudnia 2016 roku skupiło przy „jednym stole” wszystkich podopiecznych i ich rodziców, opiekunów, wolontariuszy a także zaproszonych gości: przedstawicieli władz samorządowych na czele z burmistrzem Sławomirem Boguckim i przewodniczącą Rady Miejskiej Joanną Karmowską; proboszcza piotrkowskiej parafii ks. Prałata Zbigniewa Cabańskiego; dyrektorów, kierowników oraz pracowników zaprzyjaźnionych placówek i instytucji oświatowych, kulturalnych, pomocy społecznej a także sponsorów i darczyńców.

      Jak każdego roku uroczystość przebiegała w świątecznej atmosferze oczekiwania na Narodzenie Bożego Syna – Zbawiciela. Dzieci i wolontariusze przedstawili jasełka przygotowane pod kierunkiem Iwony Siutkowskiej. Burmistrz Sławomir Bogucki wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Joanną Karmowską oraz dr. Teresą Kowalską złożyli dzieciom i wszystkim zgromadzonym piękne życzenia świąteczne i noworoczne.

      W miesiącu grudniu przypada również Dzień Wolontariusza. Z tej okazji włodarze miasta – burmistrz i przewodnicząca Rady Miejskiej – wręczyli podziękowania uczniom wykonującym określone zadania na rzecz świetlicy: „…Serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz zaangażowanie, za zdolność zrozumienia drugiego człowieka, wyrozumiałość i tolerancję…”

      Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa odczytanego przez ks. Prałata Zbigniewa Cabańskiego podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia będące wyrazem uczuć, przyjaźni i życzliwości. Następnie wszyscy zasiedli do uroczystej wieczerzy wigilijnej składającej się z postnych dań przygotowanych przez Urszulę Waszak i pracowników szkolnej kuchni. Bardzo wyczekiwanym momentem wieczoru było pojawienie się Św. Mikołaja, który obdarował dzieci i wolontariuszy prezentami.

      Każda kolejna wigilia na długo pozostaje w naszej pamięci dzięki wrażliwości i ofiarności wielu osób.

      W imieniu własnym, podopiecznych świetlicy oraz ich rodziców serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od wielu już lat angażują się i pomagają w zorganizowaniu tej wyjątkowej uroczystości oraz w przygotowaniu świątecznych paczek. Dziękuję za każdy dar, za okazywaną życzliwość i wsparcie, za ofiarne i szlachetne serca otwarte na potrzeby dzieci:

  • Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomirowi Boguckiemu oraz jego żonie Ewie Boguckiej,
  • Radnym Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim,
  • Teresie i Janowi Kowalskim, NZOZ „Termed” w Piotrkowie Kujawskim,
  • Małgorzacie i Krzysztofowi Żak, Gospodarstwo Ogrodniczo – Rolnicze w Świątnikach,
  • Annie Pilarskiej, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kujawskim,
  • Tomaszowi Szadkowskiemu, wicedyrektorowi Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kujawskim,
  • Sylwii Wilińskiej, dyrektor Społecznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Piotrkowie Kujawskim,
  • Anicie Włodarskiej, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kujawskim.

Dziękuję również wszystkim osobom, które codziennymi swoimi działaniami wspierają świetlicę, dziękuje za trud, za włożoną pracę i czas poświęcony dla nas, oraz każdą ofiarowaną pomoc:

- Alicji Wójcik, kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim wraz z pracownikami,

- Bożenie Surdyk, przewodniczącej Miejsko - Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Kujawskim wraz z członkami,

- Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim

- Dyrektorom i pracownikom placówek i instytucji oświatowych oraz kulturalnych,

- Wandzie Wiatrowskiej, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

Niech magia i ciepło tych jedynych wyczekiwanych Świąt trwa przez cały rok w Waszych sercach. Za rok spotkamy się ponownie przy tym wspólnym wigilijnym stole, w tej samej rodzinnej atmosferze.

 

                                                                                          Iwona Siutkowska

Informacje o artykule

Zredagował(a): Admin
Data powstania: 29.12.2016 13:59
Data ostatniej modyfikacji: 29.12.2016 14:12
Liczba wyświetleń: 846

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.

Dodaj komentarz:

Drukuj Stworz PDF
Kierownictwo Dane teleadresowe Konta bankowe Nasze osiagnięcia Referaty Projekty europejskie Inwestycje Plan zagospodarowania Gospodarka nieruchomościami Echo Piotrkowa - Informator Lokalny Działalność gospodarcza Druki do pobrania Mapa serwisu